Teknik detaylar ve diğer zahmetli işlerle uğraşmak istemeyenler için profesyonel hazır blog sitesi tasarımları ideal bir seçenektir.

Hazır Blog sitesi nedir?

Hazır Blog sitesi; daha önceden teması, tasarımı, içerik düzeni ve diğer tüm gereksinimleri belirlenerek yapılandırılıp kullanıma hazır hale getirilmiş web sitesi paketidir. Hazır blog sitesi paketine sahip olan kullanıcılar hiçbir teknik detay ile uğraşmak zorunda kalmaz. Kullanıcıya düşen tek şey içeriklerini ekleyerek blog sitesini kullanmaktır.

Neden hazır Blog sitesi tercih edilmeli?

Neden hazır Blog sitesi tercih etmeliyim sorusuna tek bir cevap vermem pek mümkün olmayacaktır. Hazır blog sitesi tercihinin birden fazla nedeni var ve neredeyse tamamı avantaj olarak karşımıza çıkar. Yine de birkaç nedenden bahsetmek gerekirse şu şekilde sıralayabiliriz;

  • Güncel alt yapılar kullanılarak hazırlanır.
  • İlgi alanına, zevkinize veya tarzınıza uygun bir tasarımı katalogdan canlı demoları inceleyerek seçebilirsiniz.
  • Satın alma sonrası herhangi bir olumsuz sürprizle karşılaşmazsınız, çünkü öncesinde nasıl bir blog sitesine sahip olacağınızı canlı olarak inceleme fırsatınız vardır.
  • Hiçbir zaman teknik bilgiye ihtiyaç duymazsınız.
  • Mobil uyumlu paneli ile cep telefonunuzdan da kolayca içerik ekleyebilirsiniz.
  • Herhangi bir yardım gerektiği zaman yardım alacağınız bir destek hattı vardır.Yukarıdaki tercih nedenlerinden sadece temel olanlardır, bu ve bunun gibi birçok ayrıcalık hazır blog paketleriyle gelir.

Hazır Blog siteleri için destek alabilir miyim?

Kurulumunu yaptığımız bütün blog sitelerine seve seve teknik destek veriyoruz. Çünkü sizin blog siteniz yayında kaldıkça dolayısıyla bizim yaptığımız bir tasarım yayında olmuş oluyor ve bu bizim için artı bir durumdur. Bu nedenle blog sitenizin sağlıklı bir şekilde yayında kalması için elimizden geldiğince çaba gösteririz.

Hazır Blog sitesi seçerken nelere dikkat etmeliyim?

Hazır blog sitesi seçimi yaparken ihtiyacınıza uygun bir tasarım seçmeniz sizin faydanıza olacaktır. İhtiyacıma uygun bir tasarımı nasıl belirlerim diyecek olursanız;

Bir Blog tasarımının ihtiyacınıza uygun olup olmadığını belirlemek için kendinize birkaç basit soru sorabilirsiniz, örneğin;

  1. Blog sayfamda çok fazla kategori olacak mı?
  2. Tüm gönderilerin ana sayfa akışında tek sıra halinde görünmesi yeterli mi?
  3. “Benim için sadece içerikler önemli, kullanıcıya ulaşsın yeterli” diye mi düşünüyorsunuz. Bunların her biri blog tasarımı seçerken sizi doğru yönlendirecek sorulardır.

Şimdi birkaç soruyu canlı örneklerle açalım;

1-) Blog sayfamda çok fazla kategori olacak mı?

Blog sayfanızda çok fazla kategori olacaksa, yani beş altı adetten fazla farklı kategoriler düşünüyorsanız o zaman içeriklerin daha iyi kategorize edildiği tasarımlar hem sizin hem de okuyucularınız için daha doğru bir seçim olacaktır.

Çok fazla kategoriye sahip blog siteleri için tavsiye edilen tasarımlara örnekler şu şekilde olabilir;

2-) Tüm gönderilerin ana sayfa akışında tek sıra halinde görünmesi yeterli mi?

Kategori sayınız az ve eklediğiniz her yeni makale ana sayfa akışınızda tek sıra halinde görünmesi yeterli ise o halde daha minimal tasarımlar ihtiyacınızı karşılayacaktır. Bu tarz tasarımlarda son eklenen tüm yazılar ana sayfanızda daha büyük olarak görünür ve ana sayfanız tamamen yayımladığınız içeriklerden oluşur.

Önerilen tasarımlar ise şu şekilde olabilir;

3-) Nasıl bir tasarım istediğimden emin değilim, diyorsanız;

Hem bir hem de iki numara arasında kaldım, nasıl bir içerik düzenim olacağı konusunda henüz emin değilim diyorsanız, her ikisinin ortası olan tasarımları tercih edebilirsiniz. Bu tasarımlar bir ve iki numaradaki niteliklerin harmanlanmasıyla oluşturulmuştur, ister zengin bir içerikle ister daha sade bir içerikle kullanmanız mümkün.

Önerilen tasarımlar ise şu şekilde olabilir;

Aradığınız belki de bunlardan biri değildir

Daha fazla ilham alabilmek için tüm hazır blog paketlerini tek sayfada görüntüleyebilirsiniz.

Hazır blog siteleriyle ilgili daha detaylı bir makaleye ise Hazır blog sitesi nedir, neden tercih edilmelidir? sayfasından ulaşabilirsiniz.